MÚZYKUK(k)S 2017 s divadlem bratří FORMANŮ
HLAVNÍ STRANA
KALENDÁŘ AKCÍ
KONTAKT
7.5. Koncert Václava Koubka
5.7. Jiří Pavlica a HRADIŠŤAN & Vlasta Redl s kapelou
11. - 13.8. MÚZYKUK(k)S 2017 s divadlem bratří FORMANŮ
© Muzykuks.cz, Kuks
KOUPIT VSTUPENKU
ÚČINKUJÍCÍ
Divadlo Bratří Formanů
Divadlo bratří Formanů... je živoucí společenství bez stálé scény a uceleného souboru, společenství svázané blízkým názorem na práci i na způsob života. Společenství divadelních nomádů, vyznávajících kouzlo cest a putování. Pohyb, hra, setkávání a nezávislost jej přivádějí do prostředí často nedivadelních, ale provokujících svou atmosférou, historií, vnitřní silou. Pro každý projekt vzniká nový tým, vytvářející vždy poněkud odlišný, osobitý náboj, vlastní náladu, nutnou pro nalezení toho pravého divadelního tvaru.
Toulat se Evropou je krásné, ale někdy je voda v umyvadle zamrzlá, při stavbě prší a kamion se porouchá. Nestačí tu jen vymýšlet a hrát, je třeba i vyrábět, stavět, bourat, řídit, vydržet žít s ostatními. Ne každému takové nasazení vyhovuje, a tak lidé přicházejí a odcházejí, zatímco karavana táhne dál.
www.formanstheatre.cz
Divadlo KUFR
Divadlo KUFR se již 14 let věnuje kejklířským a klaunským produkcím, tvoří vlastní autorská představení pro malé i velké, koketuje s žánrem nový cirkus. Snaží se o šíření žonglérských, cirkusových a divadelních dovedností každoročním pořádáním Mezinárodní dílny Aleje i vedením příležitostných dílen. Jeho protagonistkami jsou Adéla Kratochvílová a Dáša Heiland Trávníková.
www.divadlokufr.cz
Hanka Voříšková
výtvarnice, loutkoherečka a učitelka výtvarného oboru ZUŠ v Chocni.
Tvoří výtvarná, především papírová divadla malých rozměrů vhodná do komorního prostředí pro malý počet diváků, spolupracuje s hudebníky, vytváří miniaturní divadelní klipy k písničkám.
Mirek Kemel
Mirek Kemel zpívá své autorské písně a doprovází se na akordeon, kytaru a ukulele. Většinou vystupuje za doprovodu kapely, kterou kromě něj tvoří ještě Vlastimil Konopiský (kytara, viola), Tomáš Görtler (akordeon, jinak též člen souboru Bran) a Josef Prexl (perkuse, bicí). Jako příležitostný host s kapelou vystupuje Vladimír Javorský (ukulele, kytara, flétna, saxofon).
www.mirekkemel.cz
Dany Danielka Ulrichová (11 let)

Dětská spontaneita a rozjívenost spojená s hloubkou vnitřních sdělení. S podporou své mámy tvoří texty a melodie písniček o svém světě. Je krásné ji vidět na pódiu, jak přirozeně reaguje na okamžité podněty. Je trochu napínavé sledovat rok po roku, jak rozvíjí svůj hlas a hru na hudební nástroje, svůj talent. www.facebook.com/danydanielka.ulrichova
Michal Štursa
Michal Štursa si pro Vás připravil:
O kouzelných hudebních nástrojích, o Sluníčku, o Černém mraku a o Větru.  -  Hudební pohádka s netradičními hudebními nástroji. Prožitkový program s prvky muzikoterapie určený (především) pro děti.
O hudbě a s hudbou jinak - netradiční hudební nástroje. - Prožitkový program s prvky muzikoterapie určený (především) pro dospělé.
Improvizované muzikohraní - Skupinové hudební tvoření s využitím bubnů (djembe, šamanské bubny, drumbeny), různých perkusních nástrojů,   píšťal, apod. Nejen pro dospělé.
Používané hudební nástroje: zvonkohry Koshi, didgeridoo, tibetské mísy, tibetské zvony a činelky, děšťové hole, hromový buben, kalimba, brumle,   hudební luk a ústní harfa, australský frčák, mořský buben, indiánská chřestidla, šamanský buben, djembe, koncovky…
www.cestazvuku.webnode.cz
Michael Rymer
Na přednášce se dozvíte, co to jsou vykuřovadla, jak se s nimi pracuje a k čemu je můžeme použít. Přiblížíme si ty nejdůležitější z nich a nebudou chybět ani ukázky jednotlivých kuřidel.
Vykuřovadla doprovázejí lidstvo už desítky tisíc let. Mají nejenom různou vůni, ale také různé účinky na psychiku, a dokonce dovedou ovlivňovat zdraví člověka a vyléčit nemoci. Lidé je používají k mnohému, například k meditaci, k přivolání lásky, k uvolnění stresu, k povzbuzení síly nebo k čištění prostor a lidí.
www.vykurovadla-rymer.cz
Pískomil se vrací
Kapela PÍSKOMIL SE VRACÍ, patří k jedné z mála profesionálních kapel v ČR, která se věnuje výhradně moderní dětské tvorbě. Koncert s původním repertoárem se nese v duchu energického holk´n´kluk´n´rollu, což je nový hudební styl pro mladé, malé i nejmenší.
Tato velmi současná muzika prezentovaná ostřílenými a zkušenými hudebníky (dříve byli součástí projektu Kašpárek v rohlíku) si od roku 2012 získala řadu fanoušků.
www.piskomilsevraci.cz

GOJI
Kapela GOJI je parta lidí, kteří se potkali v Hradci Králové v jedné umělecké kavárně a od té doby se mají rádi. Hrají písně autorské. Obsazení nástrojů jsou dvě kytary, housle, flétna, kontrabas, cajon a saxofon... Svojí hudbou chtějí předávat hlavně radost, lásku a život...nic jiného totiž není důležité.
Složení kapely: Bára Petříčková - kytara, zpěv, flétna, Honza Chmelík - kytara, zpěv, jódlování, Filip Roček - cajon, Kateřina Bílková - Housle, zpěv, Lukáš Pelc - kontrabas, Vít Ryška - saxofon.
www.goji.band
Píchlé duše
Kapela "Píchlé duše“ hraje písně Jiřího Bulise. Písně, které měly potenciál stát se, dle slov jejich autora, majetkem miliónů.
Nekonečné valčíky, které stojí za to zpívat za vůně kávy a žloutkových věnečků, podzimní popěvky i dubnové inventury pro hosty na Zemi.
Hanka Havlová
"Nebul!" "Když budeš takhle vztekat, nikdo tě nebude mít rád!" "Ty lenochu! Umřeš ve špíně!" 
Jsou emoce špatné nebo dobré? Naučili nás, že se máme projevovat Ctnostmi a potlačovat své Neřesti. Zdá se, že to nefunguje - lidé se pořád zlobí, hádají, obviňují... Tajemství emoční inteligence je v pochopení, že JAKÁKOLI emoce je prostě zdroj energie.Chcete objevit princip, jak přeměnit zlost, strach, úzkost, odkládání... v sílu, odvahu, radost a hluboký vnitřní mír? Přijďte na přednášku.
Tomáš Odehnal
Po přečtení knihy „Born To Run“ se tento celoživotní běžec spolu s několika kamarády rozhodl, že pojedou do Mexika a přihlásí se na jeden z nejtěžších ultramaratonů, který se běží v „Měděných kaňonech“.
O svých zážitcích při běhu s domorodými Tarahumary a Cabalem Blancem Vám bude poutavě vyprávět a uvidíte také fotografie přímo z místa závodu.
KOUPIT VSTUPENKU
KOUPIT VSTUPENKU
Mgr. Petra Smolíková
Celý svůj život se zajímám o stravu a zdraví člověka jako celku. Pětileté studium výživy na lékařské fakultě mi dalo dobrý základ co se týče teorie. Praxe mne ale dnes a denně ujišťuje o tom, že tělo každého z nás je unikát, a tak je k němu potřeba také přistupovat.
Již 13 let se věnuji individuálnímu poradenství v oblasti výživy, přednáškám, kurzům vaření, vedu firemní semináře či tématické víkendy. V rámci postgraduálního vzdělávání jsem lektorem kurzů dětské obezitologie, a vzhledem k mým 3 dětem jsou pro mne témata a projekty dětského i školního stravování poměrně zásadní. Ve své praxi často využívám poznatky ze studia fytoterapie a psychosomatiky. To se stalo nedílnou součástí mého života.
Ráda objevuji nové možnosti a velkou výzvou je pro mne probudit v člověku jeho vlastní aktivitu věci měnit, a to nejenom v oblasti stravování.“
PROGRAM FESTIVALU MÚZYKU(k)S 2017 – 11.8.-13.8.2017

PÁTEK 11.8.2017

21.00 hodin: Divadlo bratří Formanů – představení ALADIN ( vstupné 250,- Kč )

Po skončení představení Vás čeká světelná show a zajímavé překvapení…

Vstupenky na představení ALADIN lze koupit také v kamenném předprodeji:

Infocentrum Dvůr Králové n.L., Náměstí T.G. Masaryka 38, Tel. 499 321 742
Duhový domov, z.ú., Lanžov 10, E-mail: duhovy.domov@seznam.cz

SOBOTA 12.8.2017

HLAVNÍ PÓDIUM – NÁDVOŘÍ

10.00 hodin : Zahájení festivalu
11.00 hodin : Koncert – Dany Danielka Ulrichová
12.00 hodin : Tančíček „Adušiadáši“ - Divadlo KUFR
13.30 hodin : Koncert skupiny OKno
15.00 hodin : Koncert – Mirek Kemel s kapelou – jako host Vladimír Javorský

DIVADLO

10.30 hodin : Pohádka Oříšková chaloupka – Hanka Voříšková
11.30 hodin : Promítání historického dokumentu o Kuksu
13.00 hodin : Přednáška – „Nemoc jako začátek cesty“ - osobní příběh – J. Volše
14.30 hodin : Pohádka – Čert a Káča – Mgr. Ladislav Peřina

REFEKTÁŘ

10.30 hodin : Přednáška – „Zrozeni k běhu“ – Tomáš Odehnal
14.00 hodin : Přednáška – „Domácí lékárna“ – Petra Smolíková
15.30 hodin : Přednáška – „Vykuřovadla – Starobylá vůně dávných dob“ – Michael Rymer

VELKÁ UČEBNA

11.00– 12.00 hodin : Hudební pohádka s netradičními nástroji pro děti - Michal Štursa
13.00– 14.30 hodin : Společné bubnování dětí a dospělých - Michal Štursa
15.00– 16.30 hodin : Muzikoterapeutická relaxace pro dospělé- Michal Štursa

NÁDVOŘÍ

10.00 – 17.00 hodin : V prostorách nádvoří budou probíhat různé tvořivé dílny, minijarmark se stánky, workshopy žonglování, dárkomat, hry, divadlo pro jednoho diváka s Hankou Voříškovou, klavírní improvizace a mnoho dalšího….

14.00 hodin : – Figurama – výstava obrazů v nepřístupných prostorách Hospitálu s průvodcem – sraz u studny na nádvoří

17.00 hodin : Společný odchod z nádvoří s Aladinem za princeznou…

LOUKY POD HOSPITÁLEM

10.00 – 17.00 hodin : Na louce pod Hospitálem bude pro děti postavena kuličková dráha a budete mít k dispozici živého velblouda na kterém se můžete projet nebo vyfotit.

17.30 HODIN – SRAZ V PARČÍKU POD HOSPITÁLEM U VELBLOUDA – PUTOVÁNÍ MALÉHO ALADINA A PRINCEZNY ZA POHÁDKOU „TISÍCE A JEDNÉ NOCI“ ZPĚT NA NÁDVOŘÍ

Vstupné na sobotní doprovodný program :
Dospělý - 80,- Kč,
Děti od 100 do 130 cm - 50,- Kč

NÁDVOŘÍ

18.30 hodin : Divadlo bratří Formanů – představení ALADIN ( vstupné 250,- Kč )

21.00 hodin : Divadlo bratří Formanů – představení ALADIN ( vstupné 250,- Kč )

Po skončení představení si budete moci prohlédnout loutky a zákulisí s dekoracemi.
Na cestu domů Vás bude čekat překvapení …

Vstupenky na představení ALADIN lze koupit i v kamenném předprodeji:

Infocentrum Dvůr Králové n.L., Náměstí T.G. Masaryka 38, Tel. 499 321 742
Duhový domov, z.ú., Lanžov 10, E-mail: duhovy.domov@seznam.cz

NEDĚLE 13.8.2017

HLAVNÍ PÓDIUM – NÁDVOŘÍ

10.00 hodin : Divadlo „Dr. Kuželka a Aduši“ – Divadlo KUFR
11.00 hodin : Koncert - GOJI
13.00 hodin : Koncert – Pískomil se vrací
15.30 hodin : Koncert – Píchlé duše

DIVADLO

10.00 hodin : Promítání historického dokumentu o Kuksu
11.30 hodin : Pohádka Oříšková chaloupka – Hanka Voříšková
12.30 hodin : „Co je pod sluncem nejvzácnější“ – pohádka Divadlo KUFR
14.00 hodin : Koncert – Dany Danielka Ulrichová

REFEKTÁŘ

10.00 hodin : Přednáška – „Jak jíst a nezbláznit se z toho“ – Petra Smolíková
11.30 hodin : Přednáška – „Zrozeni k běhu“ – Tomáš Odehnal
14.00 hodin : Přednáška – „Emoce – utajený zdroj energie“ – Hanka Havlová
15.30 hodin : Přednáška – Stavba slaměného domu – Lukáš Čejna

VELKÁ UČEBNA

11.00 – 12.00 hodin : Hudební pohádka s netradičními nástroji pro děti - Michal Štursa
13.00 – 15.30 hodin : Prožitkové bubnování a netradiční nástroje pro děti a dospělé- Michal Štursa

NÁDVOŘÍ

10.00 – 17.00 hodin : V prostorách nádvoří budou probíhat různé tvořivé dílny, minijarmark se stánky, workshopy žonglování, dárkomat, hry, divadlo pro jednoho diváka s Hankou Voříškovou, klavírní improvizace a mnoho dalšího….

14.00 hodin : – Figurama – výstava obrazů v nepřístupných prostorách Hospitálu s průvodcem – sraz u studny na nádvoří

LOUKY POD HOSPITÁLEM

10.00 – 17.00 hodin : Na louce pod Hospitálem bude pro děti postavena kuličková dráha

Vstupné na nedělní doprovodný program :
Dospělý - 80,- Kč,
Děti od 100 do 130 cm - 50,- Kč

NÁDVOŘÍ

18.30 hodin: Divadlo bratří Formanů – představení ALADIN ( vstupné 250,- Kč )

21.00 hodin: Divadlo bratří Formanů – představení ALADIN ( vstupné 250,- Kč )

Po skončení představení si budete moci prohlédnout loutky a zákulisí s dekoracemi.
Na cestu domů Vás bude čekat překvapení …


Vstupenky na představení ALADIN lze koupit i v kamenném předprodeji :

Infocentrum Dvůr Králové n.L., Náměstí T.G. Masaryka 38, Tel. 499 321 742
Duhový domov, z.ú., Lanžov 10, E-mail: duhovy.domov@seznam.cz

Pokud se přijdete pobavit a užít si den, zároveň s námi pomůžete podpořit Dětské centrum ve Dvoře Králové nad Labem, Dětské oddělení nemocnice v Trutnově a Dětskou kliniku Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Těšíme se na Vás
Věra a Pavel Liškovi – Duhový domov, z.ú.

OKno
Brněnská pop-folková sestava ze čtvrtého ročníku činoherního herectví JAMU začala svou historii psát v brněnských ulicích asi tři roky zpátky. Je tomu půl roku, kdy si řekli „oukej, no“ a založili kapelu, se kterou začali koncertovat 17. listopadu 2016.
Na pódiu představují své autorské písně a s humorem sobě vlastním baví diváky nejen chytlavými skladbami, ale i svým hereckým umem.